این مطلب برای متقاضیان ویزای توریستی کانادا که موفق به اخذ آن نبوده اند

متاسفانه با شرایط جدید سفارت ها سفر به حوزه شنگن، کانادا، استرالیا و کشور هایی که اخذ ویزای آن ها نیاز به بررسی های زیاد دارد به یکی از دغدغه های متقاضیانی که قصد سفر به این کشور ها را دارند تبدیل شده، با توجه به اینکه بخش سفارت بخشی است که از دسترس شرکت های توریستی خارج می باشد، ممکن است حتی با شرایط و مدارک کامل (شخصی و مالی) بازهم متقاضی  نتواند از کشور مورد نظر ویزا تهیه نماید و ریجکت شود که در این صورت متاسفانه متقاضی تا حدود ۶ ماه نمی تواند به کشور مورد نظر ورود پیدا کند و حتی بعد از آن هم شرایط به مراتب برای این شخص سخت تر خواهد بود.

در اینجا قصد داریم به برخی از دلایلی که اغلب منجر به ریجکتی ویزای کانادا می شود اشاره کنیم و اگر قبلاً در این مسیر نا موفق بوده اید شما را تا اخذ ویزا راهنمایی کنیم.

تاریخچه سفر (Travel History) :

 

یکی از اصلی ترین مسائلی که سفارت کانادا از متقاضی ایراد خواهد گرفت سابقه سفر می باشد که مد نظر ویزای شنگن-آمریکا یا استرالیا می باشد که نشان دهنده این هست که مسافر کثیر السفر بوده و اینکه قبلاً مدارک از طرف سفارتی که قوانین مشابه به این کشور دارد بررسی شده است. با این تفاسیر ترکیه، دبی و گرجستان که اغلب مقاصد اکثر ایرانیان برای سفر می باشد، از این شرایط مستثنی است.

گره خانوادگی در کانادا و کشور محل اقامت (Family Ties) :

 

در این مورد، زمانی که سفارت کانادا تشخیص می دهد که کل اعضای یک خانواده قصد گرفتن ویزای این کشور را دارند، به احتمال زیاد درخواست ویزای کل خانواده را رد می کند، زیرا اینگونه استدلال می کند که مسافران هیچ تعلقات خانوادگی جهت بازگشت ندارند. بنابراین توصیه ما به شما این است که ابتدا تعدادی از اعضا و سپس دیگر افراد خانواده برای گرفتن ویزا اقدام نمایند.

هدف از سفر (Purpose of visit) :

 

هر یک برای اقدام یه ویزا کانادا را هدف مشخصی دارید که برای سفارت از موارد توریستی – تحصیلی- کاری – همراه – خارج نسبت در مواردی که نتوانستید سفارت به بازگشت شما شک کند به این موارد بر نخواهید خورد که اغلب متقاضیان این موارد را در برگه خود مشخص کنید.

سرمایه شخصی و وضعیت مالی (Personal Assets and financial Status) :

 

این مورد از وضعیت مالی شما ایراد گرفته است.در این قسمت سفارت کانادا، با توجه به تعداد روزی که شما درخواست اقامت دارید، میزان وجهی که برای هزینه های خود (شامل هتل، خرج روزمره و …) در نظر گرفته اید را مورد بررسی قرار داده تا وجه کافی برای سفر خود داشته باشید.البته لازم به ذکر است در برخی موارد نشان دادن تمکن بالا نیز باعث رد شدن ویزا توسط سفارت کانادا شده است، بنابراین ارائه تمکن در حد اعتدال توصیه می شود.

زمان اقدام مجدد :

 

با توجه به اینکه پس از ریجکتی اپلیکیشن قبلی شما بسته می شود، محدودیتی در زمان اقدام مجدد ندارید ولی باید در نظر داشته باشد که مشکلات قبلی را رفع کرده سپس برای ویزا اقدام نمایید
و همچنین نیاز مجدد به انگشت نگاری تا 10 سال نخواهید داشت
و فقط مدارک را ارسال می نمایید، البته هزینه بررسی مجدد از شما اخذ می گردد.

 نتیجه گیری :

 

این موارد توضیحاتی بود که زمان اقدام دوباره ویزا باید رعایت نمایید تا به مشکلاتی قبلی برنخورید ولی در این بین متقاضیانی هستند که تمام این مدارک را داشته اند ولی با توجه به شرایط کنونی سفارت موقتبه اخذ ویزا شده اند، تمام این موارد به صورت کلی هستند و متقاضی اغلب متوجه نمی شود.
دلیل اصلی رد سفارت چیست؟
برای پی بردن این موضوع می توانید از طریق وکلای ما در کانادا علت مرفوضی ویزا را با جزئیات بیشتر و شفاف تر مورد بررسی قرار دهید تا شانس خود را برای اقدام جدید افزایش دهیداغلب اگر با دقت بیشتری برای دفعه بعدی اقدام نمایید و میتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

عالی گشت می تواند در مسیر رسیدن به هدفتان مشاور خوبی باشد. 09122046276-43635-021

آدرس های اینترنتی :

www.blog.aaligasht.com

www.aaligasht.com

www.instagram.com/aaligasht

www.telegram.me/aaliigasht

آدرس دفتر :

سهروردی شمالی، نرسیده به میدان پالیزی، پلاک 683

021-43635

09122046276