اخذ ویزای مولتی پنج ساله کانادا

مقدمه :

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا شامل 10 استان با وسعت 10 میلیون کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ جهان است که بخش زیادی از آن به دلیل سرما غیر قابل سکونت می باشد. کانادا یک کشور چند ملیته با جمعیت 36 میلیون نفر می باشد که به زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند. طبق آمار سال 2011 تعداد 164 هزار ایرانی مقیم این کشور هستند. کانادا با تولید ناخالص 1/79 تریلیون دلار در رده یازدهم بزرگترین اقتصاد های جهان قرار دارد.

 

ویزای موقت کانادا:

ویزای مولتی توریستی 5 ساله:​

این نوع ویزا که ویزای ویزیتور نامیده می شود به متقاضی این اجازه را می دهد به مدت اعتبار پاسپورت ایرانی(حداکثر 5 سال) که اگر پاسپورت شما زیر 2 سال اعتبار داشته باشد می توانید با مراجعه به اداره گذرنامه پاسپورت جدید 5 ساله تهیه نمایید تعلق می گیرد. در این مدت به دفعات می توانید به کشور کانادا سفر داشته و در هر بار ورود، به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید (البته اگر در بعضی موارد با توجع به صلاح دید افسر مهاجرت ممکن است به 4 ماه نیز کاهش یابد) بعد از آن می توان با یک خروج دوباره به خاک این کشور بازگردید. خدمات شرکت عالی گشت برای ویزا توریستی شامل ویزا با دعوتنامه و بدون دعوتنامه می باشد.

ویزای توریستی با دعوتنامه :

مدارکی که برای اخذ ویزا توریستی نیاز دارید مدارک شخصی، خانوادگی، بلیط، رزرو هتل و برنامه سفر می باشد که دعوتنامه توریستی از یک شرکت معتبر توریستی کانادایی یکی از عوامل مهم برای افزایش اعتبار مدارک شماست که این اطمینان را به سفارت می دهد که سفر شما از طرف یک شرکت مسافرتی تایید و برنامه ریزی شده است.

ویزا توریستی بدون دعوتنامه :

در این نوع خدمات مسافر تمام خدمات اخذ ویزا شامل وقت سفارت تکمیل فرم ها و بررسی مدارک واریزی وجه سفارت حضور نماینده و ترانسفر به محل انگشت نگاری و در آخر پیکاپ پاسپورت از طرف مجموعه عالی گشت انجام می پذیرد یا متقاضی از شخصی در کانادا (اقوام، دوستان، شرکت) دعوتنامه ارائه  می دهد که اعتبار این نوع دعوتنامه بسیار بالا بوده و یا متقاضی پاسپورت کشور دیگری غیر از ایران را دارد که در این موارد نیاز به اخذ دعوتنامه نمی باشد .

مراحـل و خدمات اخذ ویــزا

 

1) پر کردن فرم های شخصی و خانوادگی + عکس از صفحه اول پاسپورت

در این مرحله ما اقدام به پر کردن اپلیکیشن و در صورت درخواست متقاضی دعوتنامه می نماییم.

2) تکمیل مدارک طبق لیست مدارک به همراه ترجمه انگلیسی بدون نیاز به مهر دادگستری

3) اخذ وقت سفارت از آنکارا + هماهنگی تور آنکارا (هزینه پرواز یا تور به عهده مسافر 1شب اقامت نیز کافی است)

با توجه به اینکه کارگزاری ویزا در آنکارا مدارک را به صورت ترجمه اصلی از مسافر دریافت نموده ولی در سایر شهر ها مثل استانبول، دبی و … مدارک مسافر به صورت آنلاین ارسال می گردد لذا فقط مسافر انگشت نگاری شده و این علت باعث شده برخی متقاضیان و افراد سودجو اقدام به جعل و آپلود مدارک سوری در سایت نمایند. پیشنهاد می شود اقدام از طریق آنکارا انجام پذیرد ولی در صورت درخواست مسافر از استانبول نیز امکان پذیر است.

4)در روز انگشت نگاری ترانسفر به محل انگشت نگاری تحویل مدارک و پرداخت هزینه ویزا توسط نماینده شرکت و در نهایت انگشت نگاری

انگشت نگاری از مسافران مسافران 14 بین  الی 79 سال صورت می گیرد و کودکان و افراد مسن نیاز به انگشت نگاری ندارند)

 انگشت نگاری کانادا 10 سال اعتبار دارد یعنی متقاضی چه ویزا بشود یا مرفوز تا 10 سال نیازی به انگشت نگاری ندارد.

لیست مدارک مورد نیاز

 

اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه های فبلی و کپی رنگی صفحه اول و تمامی صفحات دارای ویزا و مهر

2 قطعه عکس رنگی جدید، تمام رخ با زمینه سفیذ، از روبرو

ترجمه شناسنامه و  کارت ملی

ترجمه سند ازدواج (در صورتیکه که خانوادگی سفر می کنید)

مدارک مالی شامل نامه تمکن به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک، گردش 6 ماهه حساب که نشان دهنده میزان در آمد ماهانه شخص باشد و گواهی سپرده بلند مدت( در صورت وجود مدارک دیگری همچون گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه نیز می تواند تمکن مالی شما را نشان دهد.) زمان صدور مدارک بانکی حداکثر 1 ماه قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد. حداقل موجودی حساب یا سپرده به ازای هر نفر هفتاد میلیون می باشد.

ترجمه اسناد ملکی

ترجمه مدارک شغلی:

  1. پزشک: حکم کارگزینی- گواهی اشتغال به کار از بیمارستان یا کلینیک به زبان انگلیسی روی سر برگ شرکت ( با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر با ذکر سفر به کانادا، دارای مهر و نامه و امضای مدیر عامل)

پروانه پزشکی-کارت نظام پزشکی-سر فیش آخر حقوقی از محل کار سابقه بیمه

در صورت داشتن مطب، کلینیک یا داروخانه: پروانه پزشکی- کارت نظام پزشکی لیست بیمه 3 ماه آخرکارکنان-لیست مالیات پرداخت شده دو سال آخر

  1. وکلا- پروانه وکالت: سوابق بیمه، گواهی اشتغال به کار، سه فیش آخر حقوقی( در صورت داشتن دفتر وکالت لیست بیمه سه ماه آخر کارکنان و مالیات دو سال آخر)
  2. مهندسین. کارت و پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت، گئاهی اشتغال به کار، سه فیش آخر حقوقی، سابقه بیمه( در صورت داشتن شرکت طبق لیست کارفرمایان)
  3. کارمند دولتی و غیر دولتی: حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا بر تاریخ سفر دارای مهر و امضا مدیر عامل، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و سه فیش آخر حقوقی
  4. بازنشستگان: حکم بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق، در صورت افزایش حقوق ارائه حکم افزایش حقوق
  5. کارفرمایان: جواز کسب، پروانه بهره برداری یا آگهی تاسیس و روزنامه رسمی شرکت، آخرین آگهی تغییرات، لیست بیمه سه ماه آخر کارمندان، لیست مالیاتی پرداخت شده دو سال آخر
  6. معلمان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه: حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار، سه فیش آخر حقوقی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  7. دانش آموزان و دانشجویان: اصل نامه اشتغال به تحصیل

برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همداهی والدین یا با یکی از ان هل سفر می کنن رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

 اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم های خانه دار در صورتیکه بطور جداگانه قصد اخذ ویزا دارند.

 تکمیل فرم مشخصات فردی و فرم های مربوط به کانادا به صورت کامل و دقیق

در صورتیکه که مسافر دعوتنامه از شخص کانادایی دارد:

دعوتنامه، شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی ، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت، و هر گونه موارد مرتبط دیگر( دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر ثبت (Notary Public) برسد.

مدارک فرد دعوت کننده: ارائه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card)، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی(Canadian Birth Certificate)، یا کارت اقامت (PR Card) از سوی فرد دعوت کننده، شامل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های مالیاتی(Notice of Assessment) ، و فرم های T4 یا T1 تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه ی در خواست ویزا فرد دعوت شونده دارند.

 مسافرین زیر 14 سال بالای 80 سال و همچنین متقاضیانی که قبلاً انگشت نگاری کانادا شده اند نیازی به حضور در محل انگشت نگاری ندارند.

آیا ویزای شنگن مهم است ؟

 
 

در جواب این سوال بله هریک از سفارت ها برای خود بخشنامه هایی دارند که TRAVEL HISTORY یا سابقه جزء این موارد می باشد به همین دلیل ویزا های مهم مثل شنگن – آمریکا – استرالیا تاثیر بسیاری دارد .

مگر اینکه شخص با دعوتنامه خانوادگی اقدام نماید.

پیگیری جواب ویزا

 

معمولاً پس از دو هفته از تاریخ انگشت نگاری ایمیلی دریافت خواهید کرد مبنی بر تاییدیه انگشت نگاری 1 هفته پس از آن ایمیل اصلی که شامل تاییدیه ویزا که در این صورت 30 روز فرصت دارید برای ارسال گذرنامه به شرکت، و یا عدم صدور ویزا که در آن صورت می توانید از طریق شرکت اقدام به تحقیق در مورد علل ریجکتی  داشته باشید. در نظر داشته باشید پس از انگشت نگاری تمامی ارتباطات از طریق ایمیل که در فرم ها مشخص کرده اید انجام می پذیرد.

در مواردی ممکن است زمان بررسی مدارک طولانی و بین دو الی سه ماه به طول انجامد که میتوان از طریق ایمیل از سفارت پیگیر شد.

تعرفه خدمات :​

 

پیکاپ پاسپورت

 

پس از دریافت تاییدیه ویزا نوبت به پیکاپ پاسپورت و چسباندن لیبل ویزا می باشد

عالی گشت این خدمت را برای متقاضیانی که از طرف این مجموعه اقدام نموده اند به صورت رایگان انجام خواهد داد  که زمان آن بین 1 الی 2 هفته می باشد.

 در صورتی که متقاضی از طریق دیگری اقدام به اخذ ویزا نموده شرکت عالی گشت ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت از کلیه کشورها را دارا می باشد هزینه طبق لیست تعرفه (138 لیر + 200 تومان)

در مواردی ممکن است زمان بررسی مدارک طولانی و بین دو الی سه ماه به طول انجامد که میتوان از طریق ایمیل از سفارت پیگیر شد.

پس از دریافت ویزا چه باید کرد ؟

 

محدودیتی برای سفر به کانادا نمی باشد در هر بار سفر بین 4 تا 6 ماه (با قانون جدید) می توانید اقامت داشته باشید تا پایان اعتبار ویزا می توان به دفعات به این کشور سفر کرد.

در صورت ریجکتی ویزا چه کنیم؟

 

در صورتی که ویزای شما از کانادا ریجکت شده می توانید از طریق کارشناسان ما که مستقیم با وکیل مهاجرت در ارتباط هستند و یا از طریق شخصی که ملیت کانادایی دارد اقدام به پیگیری علت اصلی آن نمایید زیرا دلایلی که سفارت به شما ارائه می دهد دلایل کلی بوده و شاید در برخی موارد شما آن مدارک را داشته باشید برای اطلاع بیشتر کلیک نمایید.

مـا دوست داریـم که عالی‌ گشت را مشاور سفر خود بدانید، منـتظـر تـمـاس شمـا هستیـم. 09122046276-43635-021

آدرس های اینترنتی :

www.blog.aaligasht.com

www.aaligasht.com

www.instagram.com/aaligasht

www.telegram.me/aaliigasht

آدرس دفتر :

سهروردی شمالی، نرسیده به میدان پالیزی، پلاک 683

021-43635

09122046276